www.azrisk.cz

Jak se bouřky ze 7. července 2015 zapsaly do statistik pojišťoven Allianz a KooperativaDatum konání:
13.7.2015

Kooperativa v tuto chvíli eviduje celkem 850 škod za cca 45 milionů Kč. „Ukončili již šetření u prvních 50 menších škod a klientům jsme odeslali pojistné plnění v celkové výši téměř 1,5 milionu Kč. 

Z evidovaných škod je jich 560 v pojištění majetku, 290 u pojištění vozidel. Celkové škody na majetku přesáhly 35 milionů Kč, u vozidel 10 milionů Kč. Nejvíce škod Kooperativa eviduje v Západočeském kraji, na Chomutovsku a Ústeckoorlicku. Nejčastějšími škodami jsou poškozené střechy od vichřice, škody po pádech stromů nebo krupobití. U vozidel jsou všechny škody způsobené krupobitím, které se přehnalo Chebskem.

Klienti Allianz během první poloviny středečního dne ohlásili přes stovku škod, které jim způsobil živel. Podle předběžných odhadů jsme za ně už nyní připraveni platit několik milionů korun. Desítky motoristů ráno zjistili, že mají na autě buď celý strom, nebo jeho větve. Tři desítky majitelů vozidel nám zatelefonovalo, že našli na svém vozidle mnoho důlků po krupobití. Strom, který jim spadl na dům, většina lidí objevila ještě během noční bouře. Že jim zničil i kus plotu, garáže nebo zahradního domku, zjistili hned po rozednění.

Nejvíce škod máme hlášeno ze Strakonicka, Písecka, Teplicka, Ústí nad Orlicí, ale také z některých míst ve středních Čechách a ze severní Moravy.

Zdroj: Kooperativa, Allianz


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.