www.azrisk.cz

Srážka Pendolina a kamionu ve Studénce bude stát 160 milionůDatum konání:
11.8.2015

3 životy, zničená lokomotiva Pendolino a nákladní automobil. Takové jsou ztráty ze středeční srážky vlaku a kamionu na Novojičínsku.

Nehodu ve středu ráno 22.7.2015 zavinil polský řidič kamiónu, který vjel na železniční přejezd, když už svítila výstražná červená světla a v plné rychlosti jej smetlo pendolino.

Během srážky zemřeli 3 lidé a jen na soupravě Pendolina vznikla škoda 150 milionů korun. Celková výše se však vyšplhá, až ke 160 milionům korun. V soupravě tou dobou cestovalo 145 lidí, z nichž bylo 18 zraněno. Kamión měl uzavřené povinné ručení u společnosti Generali v Polsku a likvidaci škod bude zajišťovat její sesterská společnost v Česku.

Mluvčí Generali Jiří Cívka oznámil, že všichni poškození, kteří utrpěli škody na zdraví či majetku, se mohou přihlásit pojišťovně Generali. Ředitel drah vyjádřil soustrast pozůstalým obětí. „I když nejsme viníci, budeme odškodňovat cestující a pak od viníka vymáhat škody,“ řekl Krtek.

Pokud jde o odškodné, jeho výše dnes není taxativně stanovena jako dřív. Při odškodnění se postupuje dle Občanského zákoníku, metodiky Nejvyššího soudu, u zraněných dle bodového hodnocení lékařů atd.“ upřesnil mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. „Řešením těchto případů je pověřený právní odbor generálního ředitelství ČD,“ dodal mluvčí.

 

Zdroj: Hospodářské noviny


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.