www.azrisk.cz

I na lyžích vás může dohnat „Den blbec“ a vystavit vám tučný účetDatum konání:
4.1.2017

Náklady na úhradu takových škod při sportu se mohou vyšplhat na desítky a stovky tisíc, v případě těžší újmy na zdraví i na milióny korun. Náhrada škody je vždy povinností toho, kdo ji způsobil. Následky škod, které způsobíte druhým, a to nejen při sportu, může řešit sjednané pojištění odpovědnosti za škody v občanském životě.

Zima, hory, sjezdovky a úrazy

„Nyní před začátkem lyžařské sezóny se vyplatí nejen zkontrolovat lyžařskou výbavu, ale zamyslet se i nad sjednáním a nastavením pojištění odpovědnosti za škody. Pokud jej máte uzavřeno v rámci pojištění domácnosti, pak chrání nejen vás osobně, ale i členy vaší rodiny. Vyjde jen na několik stokorun ročně, většina lidí se vejde do 500 Kč, přitom spolehlivě chrání nejen před důsledky škod způsobených při sportu, ale i v jiných situací, kdy svou neopatrností poškodíme cizí zdraví nebo majetek,“ vysvětluje Marcela Machová, specialistka pro pojištění odpovědnosti z České asociace pojišťoven, která na tato rizika upozorňuje v rámci své edukativní kampaně „Den blbec“.

V zahraničí bývají škody na zdraví dražší, než u nás

V zimním období dochází na přeplněných sjezdovkách často ke střetu lyžařů nebo snowboardistů. V lepších případech skončí srážka jen zlomenou rukou nebo nohou, i tak je, ale třeba uhradit bolestné nebo například výpadek příjmů za dobu léčení. „Kompenzace škody může být zejména u škod na zdraví vysoká.  Poškozený může uplatnit řadu nároků včetně náhrady za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti, případně i po jejím ukončení, ušlý zisk u OSVČ, náhradu nákladů spojených s péčí o zdraví či domácnost a mnoho dalších,“ dodává Marcela Machová z České asociace pojišťoven. Za následky způsobených škod plně odpovídáte i v zahraničí a škody jsou zde dokonce „dražší“, než na našich horách. Vyrážíte-li na lyže nebo snowboard například do Rakouska, Itálie či Švýcarska, je pojištění odpovědnosti doslova nutností. 


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.